Upíři Deníky - 2. Souboj

25. července 2011 v 23:56 | LussyNda
Český název: Upíři Deníky - Souboj
Anglický název: The Vampire Diaries - THE STRUGGLE
Pořadí knihy: 2.
Autor: L. J. Smithová
Datum vydání: USA - 1991, ČR - 16.10.2009
Počet Stran: 232
Hlavní postava této knihy: Elena Gilbert /Katerina

Elena se zoufale snaží najit zmizeleho Stefana a její touha ji zavede až k Stefanovu bratrovi Damonovi, který ovšem o Stefanovi nic nevi. Nakonec s pomoci Boniiných schopností Stephana najdou polomrtvého ve studni.
Elena je rozhodnuta se za Stefana postavit i kdyby to znamenalo její vlastní smrt.
Mezitim si Damon získáva pomalu respekt a přátelství všech občanu Mystic Falls a hlavě Eleniné tety a jejího přítele.
Ale Damon neni jediný koho by se měli bat mimo něj do Mystic Falls dorazila i jina mnohem mocnější bytost bytost, ktera touži se pomstít všem tvorům, ktere hatí její plany a to hlavně Stephanovi a Eleně.
Elena se začina dělit se stephanem o krev a Damon začne využivat Eleniny mysli ve spánku a ve snu ji bere krev a dava ji svou...
Po nějake době Elena zjišťuje, že stratila svůj deník ve kterem zaznamenala vše co se dozvěděla o Městě ale i to o Stefanově tajemství což by mohlo byt špatne, kdyby se to někdo dozvěděl - hned druhy den se začnou po škole oběvovat vzkazy z Elenina deníku. Elena nejdřív dava vinu Damonovi, ale po čase zjišťuje, že Damon není tím, kdo se proti ni vzepřel - Caroline ano určite to byla Caroline.
Caroline se dava dohromady s Tylerem a jeho bandou a společně se snaží zničit Stephana Salvatora a nasledně i Elenu a to vše vyvrcholí na slavnostech Mystic Falls kde Carolin a Elena jdou za duchy nejslavnějších žen Mystic Falls. Ale Carolin se její mistrovský plán vymkne z rukou a ze slavnosti uteče.
V ten samí okamžik se Elena konečne odhodla sve rodině říct že je zamilovana do Stephana a že se snim zasnoubila a hodla si ho vzít což ovšem cela její rodina odmíta ... Elena utíka ze slavnosti rozrušena .. Vjede do stareho lese ale neni sama zahadna bytost se ji snaži dostat netouži po její krvi ale po její smrti .
Elena se ocita uvnitř lesa a snaži se dostat na druhou stranu mostu, ale most se pod koly auta propada a Elena mizí pod hladinou řeky kde nakonecc vydechne poslední dech svého života. Když ji Stephan oběví je již pozdě. Sam zlomen a zaplaven davkou smutku vyraží do mystic Falls ulevit si na Tylerovi a jeho přatelich a pak zabit sveho bratra Damona, kteremu Eleninu smrt dava za vinu.
Elena se probouzí v hlubinách lesa, ale už ne jako člověk ale jako bytost mnohem jina než člověk - ted je zní upír ...
Verš ze zadní strany knihy
Smrtící milostný trojuhelník
"... Co je ještě nebezpečnější, než být zamilovana do upíra? Když mě milují upíři dva. Stefan nevzdává boj s žízní po krvi a Damon se snaží získat mé srdce. Musím zachranit nesmrtelného ctitele, a tím ohrozit svojí smrtelnost ... Jak dopadne tenhle souboj ?"
Můj nazor na tuto knihu:
Jak už sem řekla u prvni knihy tato kniha od začatku je naprostý unikat takže bylo jasne že musím přečíst i další dily.
Každa kapitola, každá věta a každe slovo mají něco do sebe. Libí se mi propojení životů dvouch světu, dvouch bratrů a krásne Eleny o kterou oba upíří bojují ale i ji bezmezně miluji.
Oba i když každy po svém se pokoušejí ji chranit i když oba svým vlastním způsobem.
proste jedním slovem "Užasná kniha ..." A nelituju jejiho přečtení a doufam že se vam bude taky libit ....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 buffy-summers-slayer buffy-summers-slayer | 26. července 2011 v 18:51 | Reagovat

knihu som nečítala, pozerám len seriál :-)

2 Lussy Lussy | Web | 28. července 2011 v 10:03 | Reagovat

ahoj :)vraciam sa späť, viac info na blogu + dôležitý článok pre sb
http://sweetlussy.blog.cz/1107/icons-for-affiliatea

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama